Wybory Miss Kobiety Wiejskiej czas zacząć

Do tej pory w Legnicy odbyły się dwa finały konkursu Miss Kół Gospodyń Wiejskich. Jednak z uwagi na ogromne zainteresowanie wydarzeniem w całej Polsce, w tym roku wyłoniona zostanie Miss Kobiety Wiejskiej. W konkursie będą mogły wziąć udział wszystkie kandydatki związane z działalnością na rzecz wsi.

- Przed dwa lata organizowaliśmy lokalne wybory Miss Kół Gospodyń Wiejskich w województwie dolnośląskim. Teraz będą to wybory ogólnopolskie. Jest także inna, wielka zmiana. W tym roku poznamy Miss Kobiety Wiejskiej. – mówi organizator konkursu, prezes Regionalnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Legnicy Radosław Zysnarski.

Kandydatki na Miss Kobiety Wiejskiej mogą zgłaszać wszystkie instytucje, organizacje i stowarzyszenia działające na terenie wsi, np. Straż Pożarna, Ludowe Zespoły Sportowe, Koła Gospodyń Wiejskich, czy Rady Sołeckie. – Wybierzemy Miss, która ma urok osobisty, a przede wszystkim aktywnie i z sukcesami działa na rzecz lokalnej społeczności wiejskiej. – dodaje Radosław Zysnarski.

Finał wyborów Miss Kobiety Wiejskiej odbędzie się na początku października w Legnicy. – Wybierając Miss w tym okresie chcemy przypomnieć wszystkim, że 15 października obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Kobiet Wiejskich. To trochę zapomniane święto zostało ustanowione w 2007 roku przez ONZ w celu podkreślenia kluczowej roli kobiet w rozwoju obszarów wiejskich. – zaznacza prezes Zysnarski.

Aby wziąć udział w wyborach każda z Pań będzie musiała przedstawić swój dorobek w pracy na rzecz wsi, który zostanie oceniony przez siedmioosobowe jury. W wielkim finale w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej w Legnicy weźmie udział 70 najlepszych kandydatek. Wówczas poznamy Miss Kobiety Wiejskiej, Miss Kobiety Wiejskiej 50+, oraz Miss Publiczności.

W ubiegłym roku w wyborach Miss Kół Gospodyń Wiejskich w Legnicy wzięło udział 45 kobiet. Miss została Kinga Galuwiaczek z Koła Gospodyń Wiejskich Lisowiczanki, natomiast tytuł Miss 50+ przypadł w udziale Urszuli Majkut z Koła Gospodyń Wiejskich w Wiadrowie.

Zgłoszenia do konkursu Miss Kobiety Wiejskiej można przesyłać na adres: Legnica-rzrkior@wp.pl

www.farmer.pl