Prognoza pogody dla rolników od 22 do 28 lipca 2020.

W trzeciej dekadzie lipca przeważać będzie napływ świeżego, umiarkowanie ciepłego i dosyćwilgotnego powietrza znad Atlantyku. Zapowiada się pogoda zmienna – okresy pogodnejaury przeplatać się będą z okresami pochmurnymi.

Deszcze i burze nie odpuszczą.

Nadal wysoce prawdopodobne będą przelotne opady deszczu, a pod koniec terminu prognostycznego również burze z gradem i porywistym wiatrem.

  • Pomorze – przez większość tygodnia występować będą opady deszczu oraz deszczu. W dniach 26 do 28 lipca odnotowane zostaną najwyższe temperatury w ciągu dnia dochodzące do 25 stopni Celsjusza. W pozostałe dni tygodnia nieco chłodniej, od 18 do 23 stopni Celsjusza. Opady deszczu praktycznie przez cały prognozowany okres.
  • Warmia, Mazury i Podlasie – w tym regionie kraju podobnie, lecz mniej deszczu. Deszcze wystąpią w dniach: 22, 25 i 28 lipca. Tego ostatniego dnia prognozuje się burzę. W ciągu dnia temperatury będą wskazywać od 18 do 25 stopni Celsjusza. Nocą spadną do nawet 9 stopni Celsjusza.
  • Ziemia Lubuska, Wielkopolska i Kujawy – nawet 9-10 stopni Celsjusza czekać nas będzie nocą w tych regionach kraju. Zaś w ciągu dnia spodziewać się możemy maksymalnych wartości rzędu 27 stopni Celsjusza. Przez większość tygodnia pochmurnie, lecz opadów nie będzie wiele. 28 lipca może wystąpić burza.
  • Polska Środkowa i Wschodnia – pochmurno lecz przez większość tygodnia nie wystąpią opady deszczu. Tych spodziewamy się w dniach: 25, 26 i 28 lipca. W ciągu dnia termometry będą wskazywały od 20 do 26 stopni ciepła. Nocą spadną do wartości 9-13 stopni Celsjusza
  • Dolny Śląsk – pochmurnie oraz miejscami deszczowo. Temperatury w ciągu dnia będą w granicach od 20 do 27 stopni Celsjusza, by w nocy spaść do nawet 9 stopnia Celsjusza. Opadów spodziewać się możemy przez większość okresu prognozowanego tygodnia. W tym także mogą wystąpić burze.
  • Małopolska – jak w większości kraju - zachmurzenie i opady deszczu przez niemal cały przyszły tydzień. Temperatura w ciągu dnia od 20 (22 i 25 lipca) do 24 stopni Celsjusza (27 i 28 lipca). Nocą chłodniej, od 9 do 16 stopni Celsjusza.
  • Źródło: www.tygodnik-rolniczy.pl