Kolonie Letnie dla dzieci rolników, płatników KRUS w 2023 roku

W tym roku, tak jak i w latach ubiegłych Związek Zawodowy Centrum Narodowe Młodych Rolników organizuje kolonie letnie dla dzieci i młodzieży z rodzin rolniczych, w ramach dofinansowania z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

Nasz Związek podjął się organizacji kolonii letnich, które skierowane są do dzieci i młodzieży z rodzin rolniczych, zamieszkujących obszary wiejskie, gdzie przynajmniej jeden z rodziców ubezpieczony jest w pełnym zakresie w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego KRUS. Wypoczynek letni w  ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej, został dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 1 000,00 zł na każdego uczestnika.

Kolonie letnie organizowane przez Związek od zawsze cieszą się bardzo dużą popularnością zarówno wśród dzieci jak i ich rodziców. Wyjazdy organizowane są na terenie naszego kraju, w ciekawych i pięknych miejscach pod względem przyrodniczym oraz historycznym. Wyjątkowy i niepowtarzalny krajobraz jaki rozpościera się
z za okien domów wczasowych oraz ośrodków wypoczynkowych,  do których przyjadą nasi podopieczni
z pewnością zostanie w ich pamięci na długo. Bliskość morza oraz gór przyczyni się do chętnego spędzania czasu  na świeżym powietrzu oraz  korzystania z przygotowanych atrakcji: wycieczek turystyczno-krajoznawczych oraz zabaw sprawnościowo-ruchowych. Nasz program kolonii letnich zapewnia kolonistom możliwość wypoczynku z jednoczesnym poznawaniem i pogłębianiem wiedzy na temat przyrody oraz kultury i historii regionu, w którym wypoczywają.

Ośrodki, w których realizujemy kolonie, prócz imponującego położenia w jakim się znajdują mają dodatkowo szeroko rozwinięte centra rekreacyjne takie jak: świetlice,  siłownie, place oraz sale gier i zabaw czy boiska, przystosowane do potrzeb uczestników wypoczynku. Podejmując się organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży, naszym celem jest przede wszystkim zagwarantowanie grupie bezpiecznego i zasłużonego wypoczynku, nie zapominając przy tym o celach pośrednich, jakimi są podejmowane działania w  ramach  promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej oraz profilaktyki antyalkoholowej i antyużywkowej. W jej skład wchodzą m.in. promowanie pozytywnych wzorców zachowań, propagowanie higienicznego, zdrowego stylu życia i właściwego odżywiania, kształtowanie umiejętności aktywnego wypoczynku, podnoszenie kultury osobistej dzieci, a także podnoszenie bezpieczeństwa podczas pracy w gospodarstwie rolnym.

Wierzymy, że tegoroczne kolonie letnie spełnią oczekiwania biorących w nich udział dzieci, które będą miło wspominać spędzone nad polskim morzem oraz w malowniczych górach wakacje.    

"Wypoczynek letni w formie koloni w 2023 r. w ramach programu promocji zdrowia
i profilaktyki zdrowotnej został dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 1 000,00 zł na każdego uczestnika."