Kolonie Letnie dla dzieci rolników, płatników KRUS w 2024 roku

Związek już po raz kolejny jest organizatorem kolonii letnich, które skierowane są do dzieci i młodzieży z gospodarstw rolniczych, zamieszkujących obszary wiejskie, w których przynajmniej jeden z rodziców ubezpieczony jest w pełnym zakresie w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego KRUS. Kolonie letnie na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej, zostały dofinansowane ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 1 200,00 zł na każdego uczestnika.

Kolonie letnie organizowane przez Związek od zawsze cieszą się wysokim zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i ich opiekunów. Wyjazdy organizowane są na terenie naszego kraju, w miejscach o walorach przyrodniczych oraz historycznych. Wyjątkowy  i niepowtarzalny krajobraz jaki rozpościera się z za okien ośrodków wypoczynkowych i domów wczasowych,  do których przybędą nasi podopieczni z pewnością dostarczy niesamowitych wrażeń i cudownych wspomnień. Nasz program kolonii letnich zapewnia uczestnikom możliwość wypoczynku z jednoczesnym odkrywaniem i pogłębianiem wiedzy na temat otaczającej fauny i flory oraz kultury i historii regionu, w którym wypoczywają. Bliskość morza oraz gór zachęci do aktywnego spędzania czasu  na wolnym powietrzu i korzystania z przygotowanych atrakcji: wycieczek turystyczno-krajoznawczych oraz zabaw sprawnościowo-ruchowych. Ponadto ośrodki, w których realizujemy kolonie, prócz atrakcyjnego położenia w jakim się znajdują są dodatkowo wyposażone w rozwinięte miejsca rekreacyjne takie jak: świetlice,  place zabaw i sale gier, boiska czy siłownie, które spełniają wszelkie potrzeby uczestników wypoczynku.

Podejmując się organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży, naszym celem jest przede wszystkim zagwarantowanie grupie bezpiecznego oraz aktywnego wypoczynku, a w tym podejmowanie działań na rzecz świadomej promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej oraz profilaktyki antyalkoholowej i antyużywkowej. Inicjatywy te będą obejmowały: promowanie pozytywnych wzorców zachowań, a w tym podnoszenie kultury osobistej dzieci, propagowanie higienicznego, zdrowego stylu życia  z elementami właściwego odżywiania, kształtowanie umiejętności pracy zespołowej w ramach przygotowanych gier edukacyjnych i  podnoszenie bezpieczeństwa podczas pracy w gospodarstwie rolnym.

Wierzymy, że tegoroczne kolonie letnie spełnią oczekiwania biorących w nich udział dzieci, a czas wakacji spędzony nad polskim morzem oraz w malowniczych górach będą dobrze wspominać.   

"Wypoczynek letni w formie kolonii w 2024 r. w ramach programu promocji zdrowia
i profilaktyki zdrowotnej został dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 1 200,00 zł na każdego uczestnika."