- STUDIA podyplomowe „Rolnictwo i ekonomika gospodarstw rolnych” w IERiGŻ-PIB
- Aktualności
- O organizacji
- Projekty/współpraca
- Pasje młodych rolników
- Polskie zboża od gór aż do morza – 2024 – Sfinansowano z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych
- Warzywa i owoce dają super moce – 2024 – Sfinansowano z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw
- Z wieprzowiną za pan brat – 2024 – Sfinansowano z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego
- Galeria zdjęć
- Kontakt
Kto sprowadzał zboże z Ukrainy? Tajemnica celna…
Ministerstwo powołało się na stanowisko przekazane przez Krajową Administrację Skarbową, z którego wynika, że, indywidualne dane zawarte w zgłoszeniu celnym oraz innych dokumentach składanych przez zgłaszającego, objęte są tajemnicą celną (zgodnie z art. 95b ust. 1 Ustawy z dnia 19 marca 2004 r. Prawo celne).
„Według art. 95b ust. 7 ww. ustawy, zakres podmiotów, którym mogą być udostępnione informacje objęte tajemnicą celną określony jest w art. 298 i art. 299 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowa Rada Izb Rolniczych nie są wymienione w tym katalogu”- podkreśla w swojej odpowiedzi resort.
Natomiast odnośnie do zapytania, czy podmioty polskie wynajmują od Elewarr Sp. z o.o. powierzchnię składową i przechowują tam zboże pochodzące z Ukrainy, resortowi urzędnicy przypominają, iż Elewarr wydał oświadczenie, że nie prowadził, nie prowadzi i nie zamierza prowadzić skupu importowanych zbóż i rzepaku m.in. z Ukrainy.
„Spółka swoją ofertę skupową zbóż (pszenicy, kukurydzy) i rzepaku kieruje wyłącznie do polskich producentów rolnych i dementuje wszelkie informacje, które dotyczą skupowania przez nią zbóż ukraińskich (w tym kukurydzy) i rzepaku ukraińskiego oraz posiadania takiego towaru w swoich magazynach” – wskazuje ministerstwo.
Źródło: www.agropolska.pl