- STUDIA podyplomowe „Rolnictwo i ekonomika gospodarstw rolnych” w IERiGŻ-PIB
- Aktualności
- O organizacji
- Projekty/współpraca
- Pasje młodych rolników
- Polskie zboża od gór aż do morza – 2024 – Sfinansowano z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych
- Warzywa i owoce dają super moce – 2024 – Sfinansowano z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw
- Z wieprzowiną za pan brat – 2024 – Sfinansowano z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego
- Galeria zdjęć
- Kontakt
Nowe przepisy rozszerzą katalog podmiotów uprawnionych do wsparcia z PROW
Projektowane przepisy mają zmienić rozporządzenie ws. szczegółowych warunków i trybów przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2014-2020.
Na gminy czekają kolejne setki milionów. Rząd ogłasza nowy konkurs
Narodowy Program Szczepień uruchamia nowy konkurs profrekwencyjny zachęcający do szczepień przeciw COVID-19. Konkurs "Rosnąca Odporność" nagradza gminy, które osiągną najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia mieszkańców od 1...
W projekcie, który trafił do opiniowania, zaproponowano m.in. rozszerzenie katalogu podmiotów, które uprawnione są do wsparcia w ramach tego poddziałania. Wydłużono również okres rozliczania PROW 2014-2020 w związku z wydłużeniem jego realizacji. Po zmianach zakończenie realizacji operacji i złożenie wniosku o płatność końcową będzie możliwe do 30 czerwca 2025 r.
Rozporządzenie podnosi też wysokość wsparcia udzielanego jednemu rolnikowi, który prowadzi lub rozpoczyna działalność w zakresie rolniczego handlu detalicznego, ze 100 tys. zł do 200 tys. zł.
Proponowane przepisy ujednolicają również prawo w zakresie równego traktowania podmiotów gospodarczych pod względem rozliczania zobowiązania do nabywania produktów rolnych od producentów, wprowadzając możliwość rozliczania w wysokości 75 proc. nabywanych, przetwarzanych lub przechowywanych produktów w odniesieniu do całego 5-letniego okresu trwania zobowiązania, bez konieczności spełniania go w każdym objętym tym okresem roku.
Źródło: www.agropolska.pl