- STUDIA podyplomowe „Rolnictwo i ekonomika gospodarstw rolnych” w IERiGŻ-PIB
- Aktualności
- O organizacji
- Projekty/współpraca
- Pasje młodych rolników
- Polskie zboża od gór aż do morza – 2024 – Sfinansowano z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych
- Warzywa i owoce dają super moce – 2024 – Sfinansowano z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw
- Z wieprzowiną za pan brat – 2024 – Sfinansowano z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego
- Galeria zdjęć
- Kontakt
Okrągły Stół Rolników
Reprezentanci rolników z całego województwa zebrali się w sali obrad Urzędu Marszałkowskiego, żeby rozmawiać o przyszłości rolnictwa w kraju i województwie łódzkim. Gościem specjalnym spotkania był Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego – Czesław Siekierski.
W posiedzeniu uczestniczyli też członkowie Zarządu Województwa Łódzkiego, a poprowadził je przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Marek Mazur.
Debata Rolna Województwa Łódzkiego, nazwana „Okrągłym Stołem Rolniczym”, została zorganizowana już po raz czwarty. Na sali zasiedli specjaliści z branży rolniczej, przedstawiciele organizacji rolniczych, instytucji zajmującej się rolnictwem, samorządowcy a także indywidualni producenci rolni.
Dyskusja dotyczyła sytuacji polskiego rolnictwa ze szczególnym uwzględnieniem problemów, z jakimi stykają się producenci i przetwórcy z województwa łódzkiego. Wiele pytań odnosiło się do przewodniczącego Czesława Siekierskiego, a dotyczyło dofinansowania rolników w obecnej perspektywie finansowej i po roku 2020.
- To szczególnie istotna dla nas kwestia, bo narasta wokół niej wiele wątpliwości – zaznaczał już na konferencji prasowej poprzedzającej obrady Marek Mazur. Przewodniczący komisji rolnictwa w PE uspokajał: - Wspólna Polityka Rolna jest jedną z pierwszych wspólnot Zjednoczonej Europy – mówił Czesław Siekierski. – Z pewnością temat zostanie zatem bardzo poważnie potraktowany.
W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Związku Zawodowego Centrum Narodowe Młodych Rolników z województwa łódzkiego Adam Michaś i Dariusz Walczak.
Źródło: www.lodzkie.pl