- STUDIA podyplomowe „Rolnictwo i ekonomika gospodarstw rolnych” w IERiGŻ-PIB
- Aktualności
- O organizacji
- Projekty/współpraca
- Pasje młodych rolników
- Polskie zboża od gór aż do morza – 2024 – Sfinansowano z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych
- Warzywa i owoce dają super moce – 2024 – Sfinansowano z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw
- Z wieprzowiną za pan brat – 2024 – Sfinansowano z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego
- Galeria zdjęć
- Kontakt
Potrzebny większy budżet na rozwój obszarów wiejskich w WPR po roku 2020
Koalicja na rzecz obszarów wiejskich, w skład której wchodzi CEJA, CEPF, CIC, Copa i Cogeca, FLO, FACE i UECBV zwróciły się do obecnych i przyszłych unijnych decydentów o to, aby w przyszłej WPR utrzymali wysoki poziom ambicji w zakresie rozwoju obszarów wiejskich, zaczynając od odpowiedniego budżetu.
Koalicja opublikowała 18 marca 2019 r. oświadczenie w sprawie wzmocnienia obszarów wiejskich w WPR po roku 2020. W tym oświadczeniu Koalicja podkreśla, że zrównoważoność gospodarcza, społeczna i środowiskowa musi być podstawą skutecznej strategii rozwoju obszarów wiejskich w UE oraz podstawą planów strategicznych WPR tworzonych przez każde państwo członkowskie. Jednak zapowiadane zmniejszenie budżetu WPR, a tym samym zmniejszenie środków na rozwój obszarów wiejskich, jest nie tylko negatywnym sygnałem, ale także realnym zagrożeniem dla istnienia obszarów wiejskich, które będą interesującym i atrakcyjnym miejscem dla europejskich obywateli.
- Koalicja wzywa do przygotowania budżetu rozwoju obszarów wiejskich, który będzie przynajmniej odpowiadał rzeczywistym potrzebom. Apeluje także o zwiększenie synergii między Europejskim Funduszem Rolnym na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich a innymi unijnymi funduszami, np. Europejskim Funduszem Rozwoju Regionalnego czy programem Horyzont Europa. Wszystko to będzie sprzyjać zrównoważonemu rozwojowi obszarów wiejskich - podała Krajowa Rada Izb Rolniczych.
Źródło: https://zycierolnika.pl/index.php/aktualnosci/item/3867-potrzebny-wieksz...