- STUDIA podyplomowe „Rolnictwo i ekonomika gospodarstw rolnych” w IERiGŻ-PIB
- Aktualności
- O organizacji
- Projekty/współpraca
- Pasje młodych rolników
- Polskie zboża od gór aż do morza – 2024 – Sfinansowano z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych
- Warzywa i owoce dają super moce – 2024 – Sfinansowano z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw
- Z wieprzowiną za pan brat – 2024 – Sfinansowano z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego
- Galeria zdjęć
- Kontakt
Termin składania wniosków o dopłaty do 15 czerwca
- Nie znam rolnika, który nie miałby przeprowadzonych zasiewów do 15 maja, ale jeżeli jest takie oczekiwanie rolników to termin na złożenie wniosków o dopłaty bezpośrednie zostanie przedłużony - powiedział minister.
Zaznaczył, że problem jest jedynie w tym, że skracają się terminy dla ARiMR, która musi przeprowadzić tzw. kontrole na miejscu i przygotować się do wypłat zaliczek, które rozpoczynają się od połowy października.
Na razie został wydłużony termin na składania oświadczeń ws. dopłat bezpośrednich. Takie oświadczenie można złożyć w terminie 15 dni kalendarzowych po odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego, ale nie później niż do ostatniego dnia składania wniosków o przyznanie płatności tj.- jak na razie - do 15 maja.
Oświadczenia potwierdzające brak zmian w stosunku do wniosku o dopłaty z roku 2019 można wysłać pocztą, złożyć poprzez platformę ePUAP lub wysłać zeskanowane dokumenty pocztą elektroniczną na adres mailowy biura powiatowego ARiMR, a oryginał dostarczyć w terminie późniejszym. Dokumenty można również pozostawić w udostępnionych przy wejściach do biur powiatowych wrzutniach lub urnach.
Oświadczenia mogą składać wyłącznie "mali" rolnicy, których wielkość gospodarstwa nie przekracza 10 ha.
Do 20 kwietnia do Agencji wpłynęło 217 tys e-wniosków oraz 157 tys. oświadczeń. W poprzednich latach o dopłaty za pomocą oświadczenia ubiegało się ok. 430 tys. rolników, a ok. 900 tys. przesłało wnioski drogą elektroniczną.
Źródło: www.farmer.pl