- STUDIA podyplomowe „Rolnictwo i ekonomika gospodarstw rolnych” w IERiGŻ-PIB
- Aktualności
- O organizacji
- Projekty/współpraca
- Pasje młodych rolników
- Polskie zboża od gór aż do morza – 2024 – Sfinansowano z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych
- Warzywa i owoce dają super moce – 2024 – Sfinansowano z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw
- Z wieprzowiną za pan brat – 2024 – Sfinansowano z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego
- Galeria zdjęć
- Kontakt
Ustawa dotycząca zakazu odbierania rolnikom zwierząt trafi do Sejmu.
Wicepremier pytany na antenie Radia Wnet o zapowiedziane przepisy w sprawie zakazu odbierania rolnikom zwierząt bez inspekcji weterynaryjnej wskazał, że "to już jest przygotowywane". Zwrócił uwagę, że wprowadzenie przepisów musi być uregulowane ustawą.
Resort zbiera informacje o odbieraniu gospodarzom zwierząt
Ministerstwo rolnictwa wystąpiło do prozwierzęcych fundacji o przedstawienie informacji dotyczących interwencji w sprawie m.in. odbierania właścicielom zwierząt. Działania organizacji prozwierzęcych wzbudzają wśród rolników co...
- Ustawa w Sejmie powinna się pojawić w ciągu dwóch miesięcy, bo taki jest proces legislacyjny. Mamy ją przygotowaną - powiedział szef resortu.
Polityk odniósł się też do tzw. Kodeksu rolnego, który, jak zaznaczył, będzie oddzielną regulacją. - Nie byłbym przekonany, że wejdzie przed wyborami. Raczej będzie szeroka dyskusja, ponieważ propozycje związane z Kodeksem rolnym są bardzo szerokie i myślę, że przed wyborami będzie trudno je zrealizować - ocenił.
W grudniu ub.r. podczas Zgromadzenia Polskiej Wsi Janusz Wojciechowski, unijny komisarz ds. rolnictwa mówił, że aby rolnicy mogli zapewniać bezpieczeństwo żywnościowe, władze państwowe, a także Unia Europejska - w tym Komisja Europejska - winny zapewnić im bezpieczeństwo ekonomiczne i prawne. Jednym z aspektów ma być Kodeks rolny.
Kowalczyk wskazał też, że jego ugrupowanie chce jeszcze w tej kadencji wprowadzić i to w miarę szybko fundusz gwarancji rolnych, czyli płatności dla rolników, którzy utracili zapłatę za dostarczone produkty, bo firma upadła.
Minister pytany o regulacje dotyczące chowu trzody chlewnej na własne potrzeby bez bioasekuracji odpowiedział: - W ciągu kilku tygodni będzie rozporządzenie przygotowane. Wyjaśnił, że jest uzgadniane.
Źródło: www.agropolska.pl