- STUDIA podyplomowe „Rolnictwo i ekonomika gospodarstw rolnych” w IERiGŻ-PIB
- Aktualności
- O organizacji
- Projekty/współpraca
- Pasje młodych rolników
- Polskie zboża od gór aż do morza – 2024 – Sfinansowano z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych
- Warzywa i owoce dają super moce – 2024 – Sfinansowano z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw
- Z wieprzowiną za pan brat – 2024 – Sfinansowano z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego
- Galeria zdjęć
- Kontakt
KRiR
Związek Zawodowy Centrum Narodowe Młodych Rolników dla usprawnienia działalności na rzecz rolników podjął współpracę z Krajową Radą Izb Rolniczych. W celu skonkretyzowania zakresu współdziałania w dniu 18 czerwca 2008 roku przedstawiciele Zarządu Krajowego ZZCNMR podpisali stosowne porozumienie o współpracy z przedstawicielami KRIR. Zasadniczym celem parafowanego dokumentu jest rozwój i zacieśnienie partnerstwa między organizacjami, które w szczególności skupiać się powinno na wypracowywaniu obustronnie akceptowanych opinii i analiz dotyczących sektora rolnego oraz na podejmowaniu inicjatyw w obszarze współpracy zagranicznej.
Porozumienie o współpracy ma za zadanie rozwijać naszą wspólną działalność oraz zmierzać do podejmowania zgodnych z misją obu podmiotów działań konsultacyjno-doradczo-opiniodawczych. Polega to w znacznej mierze na: formułowaniu zgodnych opinii i analiz dotyczących sektora produkcji rolnej, w szczególności mających na celu obronę interesów młodych rolników; organizowaniu wspólnych konferencji i seminariów; wymianie publikacji, materiałów, opracowań oraz opinii rynkowych; podejmowaniu wspólnych inicjatyw w obszarze współpracy zagranicznej, w tym na forum ponadnarodowych struktur UE, w szczególności w COPA-COGECA i CEJA.
Należy też podkreślić, że przedstawiciele naszej organizacji weszli w skład Krajowej Rady Izb Rolniczych V kadencji i zasiadają na czele podległych jej Komisji, gdzie wykazują się aktywną działalnością na rzecz KRIR oraz polskiego rolnictwa.
Zarówno nasza organizacja, jak i Krajowa Rada Izb Rolniczych realizuje wiele zadań, które mają przyczynić się do wdrażania pozytywnych zmian na terenach wiejskich, a co za tym idzie do szeroko rozumianego rozwoju sektora rolniczego, co jest podstawą do kontynuacji prowadzenia wspólnych poczynań w oparciu o sygnowane przez obie strony porozumienie.